Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

İlk defa ders almak isteyen öğrencilerin merak ettiği bazı soruları cevaplamak isterim. Eğer sizin aklınızda da herhangi bir soru, endişe veya merak ettiğiniz bir şey varsa iletişim bölümü aracılığı ile bana ulaşabilirsiniz.

  • Bir ders ne kadar sürüyor?

Normal şartlarda verimli bir ders saati 30 dakikadan fazla olmamalı ancak müfredata yetişme, konuları yetiştirme, sınava kalan zaman gibi sorunlar nedeniyle bir ders saatini 60 dakika olarak belirliyoruz. Ancak ihtiyaca göre bu sürede değişiklik yapabiliyoruz. 60 dakika boyunca aynı sandalyede oturmaktan sıkılan özellikle küçük yaş grubu öğrencileri için farklı yöntemler uyguluyorum. Sizlerin moral ve motivasyonu veya derse olan ilginiz bu süreyi birlikte belirlememize olanak tanır.

  • Dersleri nerede veriyorsunuz?

Pandemi nedeniyle sosyal mesafenin zorunlu olduğu bu günlerde internet ve teknoloji aracılığı ile farklı çevrimiçi platformlarda ders veriyorum. Normal şartlarda ise öğrencinin veya velilerin talebine göre dersin işleneceği lokasyona birlikte karar verebiliyoruz. Öğrencinin evi, benim evimdeki çalışma odam veya ofis gibi farklı seçenekler mevcut.

  • Online ders veriyor musunuz?

Yukarıda da bahsettiğim gibi pandemi bizi farklı bir hayat yaşamaya mecbur bıraktı ve bu sorunlara çözüm aramak durumunda kaldık. Tıpkı okulların, üniversitelerin yaptığı gibi online eğitim bizim de hayatımıza tesir etmiş durumda. Okulda yaptığım gibi özel derslerimde de online ders veriyorum. Birebir eğitim olduğu için normal derslerim kadar verimli geçtiğini söyleyebilirim.

  • İngilizce öğrenmeye nereden başlamam gerekir?

Tıpkı bir doktorun hastasını görmeden ona reçete yazamaması gibi benimde öğrencimin/danışanımın geçmiş dönemki bilgilerini, hazır bulunuşluk düzeyini görmeden net bir cevap vermem doğru olmaz. Bu nedenle eğitime yeni başladığım öğrencilerle seviye belirleme çalışmaları yapıyor ve İngilizce öğrenme amaçları doğrultusunda programlarımızı belirliyoruz.

  • Benim kaç ders almam gerekir? Eğitim kaç ay sürer?

Bunun kesin ve net bir cevabı ne yazık ki bulunmuyor. Bu durum sizin de takdir edeceğiniz gibi öğrenciden öğrenciye değişkenlik arz edecektir. Örneğin bir öğrencinin önceki bilgileri ile bir konuyu öğrenme hızı aynı olmayabiliyor. Bu iki nedenden ötürü sizinle yapacağımız ön görüşme ve hedef belirleme ile programımızı beraber belirleyebiliriz.

  • Beni öğrenci/danışan olarak kabul eder misiniz?

Normal şartlarda hiç bir öğrenciyi reddetme gibi bir arzum bulunmuyor. Ancak programın uygunluğu, öğrencinin azim ve kararlılığı, derslere düzenli katılımı gibi bazı hususlar nedeniyle bazen dersleri sonlandırmak zorunda kalabiliyorum.

  • Şanlıurfa dışında özel ders veriyor musunuz?

Normal şartlarda programımı Şanlıurfa merkez ilçeler veya yakın ilçeler olarak şekillendiriyorum ancak bazı durumlarda bilgisine ve tecrübesine güvendiğim öğretmen arkadaşlarımı yönlendirdiğim zamanlar da oluyor. Uzak iller için online İngilizce eğitimler de veriyorum.

Toplist 25 Toplist Ekle